Link z globalnym Południem

Współczesny świat stawia przed młodymi ludźmi coraz więcej wyzwań. Dzięki nowym technologiom w ciągu kilku chwil docierają do nich informacje z odległych, niedostępnych wcześniej miejsc. Warto więc stworzyć w szkole bezpieczną przestrzeń, w której uczniowie i uczennice będą mogli dyskutować o nurtujących ich kwestiach i zdobywać wiedzę na temat wyzwań globalnych takich jak dostęp do edukacji czy czystej wody oraz dowiedzą się, w jaki sposób mogą wpływać na rozwiązanie problemów, nawet tych dotykających mieszkańców i mieszkanek innych kontynentów.

W czasie swojej prezentacji przybliżę Państwu materiały edukacyjne, które pomogą w podejmowaniu tematów globalnych na zajęciach języka angielskiego. Postaram się również zainspirować do podejmowania wspólnie z młodzieżą społecznych inicjatyw, które nie tylko zbudują w młodych ludziach poczucie sprawczości, ale będą również pretekstem do językowego treningu.

Paula Langnerowicz – koordynatorka projektów edukacyjnych w Polskiej Akcji Humanitarnej, odpowiedzialna za kampanię img_3444„Niosę Pomoc” wspierającą szkoły w zdobywaniu wiedzy o wyzwaniach globalnych i mądrym włączaniu się w niesienie pomocy humanitarnej. Wcześniej związana z Centrum Edukacji Obywatelskiej jako redaktorka naczelna portalu Dzliałasz.pl i koordynatorka dwóch edycji Latarnika Wyborczego – wybory prezydenckie 2015 i wybory parlamentarne 2015. Autorka materiałów wspierających w realizacji młodzieżowych projektów społecznych i prowadzeniu edukacji politycznej.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s